2010 Devil's Bowl
Sponsors

Website Design By Pete "The Fast Greek" Hronas
Copyright Devil's Bowl Speedway 2010 All Rights Reserved

2010 Devil's Bowl Season

 

 

 


Mesquite, TX (March 27) –

ASCS Outlaw Sprint Cars

Heat 1 -- 1. Claud Estes, Godley; 2. Koby Barksdale, Norman, Okla.; 3. Brent Swift; 4. Dale Wester, Ovilla; 5. Todd Evans, Georgetown; 6. Glenn Martin, Southlake; 7. Andrew Marshala;.

Heat 2 -- 1. Kolt Walker, Graham; 2. Matt Clevenger, Flower Mound; 3. Eric Baldaccini, Keller; 4. Robert Sellers, Mustang, Okla.; 5. Brandon Corn, Hearne; 6. John Ricketts, Burleson; 7. Justin Spoerl, Mesquite.

Heat 3 -- 1. Travis Rilat, Forney; 2. Kevin Ramey, Fort Worth; 3. Michael Lang, Mesquite; 4. Martin Edwards, Mesquite; 5. David Gailley, Forney; 6. Brian Parker, Midlothian.

A-Main -- 1. Travis Rilat, Forney; 2. Eric Baldaccini, Keller; 3. Kevin Ramey, Fort Worth; 4. Kolt Walker, Graham; 5. Matt Clevenger, Flower Mound; 6. Justin Spoerl, Mesquite; 7. Claud Estes, Godley; 8. Koby Barksdale, Norman, Okla.; 9. Martin Edwards, Mesquite; 10. Dale Wester, Ovilla; 11. Brandon Corn, Hearne; 12. Michael Lang, Mesquite; 13. Todd Evans, Georgetown; 14. Andrew Marshala; 15. Glenn Martin, Southlake; 16. Brian Parker, Midlothian; 17. Robert Sellers, Mustang, Okla.; 18. Brent Swift; 19. John Ricketts, Burleson; 20. David Gailley, Forney.


USA Modifieds

Heat 1 -- 1. Colby Smith, Greenville; 2. Danny Caldwell, Princeton; 3. Richard McGibboney, Dallas; 4. Rick Preddy, Aubrey; 5. Sam Pearson, Royse City; 6. Matthew Moody, Royse City.

Heat 2 -- 1. Richard Miller, Terrell; 2. Rick McCommas, Balch Springs; 3. Michael Grubbs, Plano; 4. Bill Blue, Allen; 5. Trent Darman;.

A-Main -- 1. Colby Smith, Greenville; 2. Danny Caldwell, Princeton; 3. Richard Miller, Terrell; 4. Rick McCommas, Balch Springs; 5. Richard McGibboney, Dallas; 6. Bill Blue, Allen; 7. Rick Preddy, Aubrey; 8. Sam Pearson, Royse City; 9. Trent Darman; 10. Michael Grubbs, Plano.


Late Models

Heat 1 -- 1. Wendall Bolden, Greenville; 2. Troy Tindall, Maybank; 3. Marcus Baxter, Sachse; 4. Jason Trevathan, Kaufman; 5. Andy Clower, Grand Saline; 6. Jeff Jones, Sachse; 7. Gary Lowe, Plano.

Heat 2 -- 1. Skip O'Neal, Midolothian; 2. Darren Ellis, Quinlan; 3. Max Thomas, Quinlan; 4. Sloppy Hogg, Arlington; 5. Joel Wyatt; 6. Britt Ables, Rowlett; 7. Johnny Philpot, Jr., Sunnyvale.

A-Main -- 1. Skip O'Neal, Midolothian; 2. Troy Tindall, Maybank; 3. Jason Trevathan, Kaufman; 4. Andy Clower, Grand Saline; 5. Darren Ellis, Quinlan; 6. Sloppy Hogg, Arlington; 7. Jeff Jones, Sachse; 8. Marcus Baxter, Sachse; 9. Britt Ables, Rowlett; 10. Johnny Philpot, Jr., Sunnyvale; 11. Gary Lowe, Plano; 12. Wendall Bolden, Greenville; 13. Max Thomas, Quinlan; 14. Joel Wyatt;.



USA Limited Modified

Heat 1 -- 1. Tommy McKinley, Seagoville; 2. Jimmy Staats, Edgewood; 3. Michael Daniels, Rowlett; 4. Steve Sickels, Rowlett; 5. Jeff McGibboney, Dallas; 6. Anthony McCollom, Denton; 7. Pepper Rhea;.

Heat 2 -- 1. David Jones, Mesquite; 2. Jay Jenkins, Balch Springs; 3. Dakota Sims; 4. Rickey Haney, Seagoville; 5. Jeff Stroup, Mesquite; 6. Donald Spencer, jr., Mesquite; 7. Bryan Petrich, Ferris.

Heat 3 -- 1. Jimmy Criswell, III, Cedar Hill; 2. Chris Cleveland, Dallas; 3. Tony Staats, Terrell; 4. Craig Fields, Greenville; 5. Euvell Grubbs, Sachs; 6. Casey Copeland.

A-Main -- 1. David Jones, Mesquite; 2. Rickey Haney, Seagoville; 3. Chris Cleveland, Dallas; 4. Jimmy Criswell, III, Cedar Hill; 5. Jay Jenkins, Balch Springs; 6. Tony Staats, Terrell; 7. Michael Daniels, Rowlett; 8. Jimmy Staats, Edgewood; 9. Jeff Stroup, Mesquite; 10. Jeff McGibboney, Dallas; 11. Steve Sickels, Rowlett; 12. Craig Fields, Greenville; 13. Dakota Sims; 14. Bryan Petrich, Ferris; 15. Anthony McCollom, Denton; 16. Pepper Rhea; 17. Donald Spencer, jr., Mesquite; 18. Euvell Grubbs, Sachs; 19. Tommy McKinley, Seagoville.


Street Stocks

Heat 1 -- 1. Tim McManus, Dallas; 2. Harry Hronas, Sunnyvale; 3. Marcus Baxter, Sachse; 4. Rick Murray; 5. Mark Ross, Royse City; 6. David Pierce;.

Heat 2 -- 1. Wally Beaty, Forney; 2. Jeremy Shawver, Terrell; 3. Brandon Leopolos, Seagoville; 4. Tandy Boroughs, Mesquite; 5. Lyn Stewart, Mesquite; 6. Darby Shelby, Mesquite.

A-Main -- 1. Harry Hronas, Sunnyvale; 2. Jeremy Shawver, Terrell; 3. Marcus Baxter, Sachse; 4. Wally Beaty, Forney; 5. Lyn Stewart, Mesquite; 6. Rick Murray; 7. Brandon Leopolos, Seagoville; 8. Tim McManus, Dallas; 9. Tandy Boroughs, Mesquite; 10. Mark Ross, Royse City.


aaaaaaaaaaaaiii